Baş səhifə» 2010 » Mart » 26
22 yaşlı Ceyhun Zərbəliyev özünə qəsd edib
Bakıda polis idarəsinin müvəqqəti saxlanma təcridxanasında intihar hadisəsi baş verib. Bu barədə APA-ya Nəsimi rayon Polis İdarəsindən məlumat verilib.
Hadisə martın 25-də axşam saatlarında Nəsimi rayon Polis İdarəsinin müvəqqəti saxlanma təcridxanasında qeydə alınıb. Cinayət Məcəlləsinin 126.2.4-cü (qəsdən sağlamlığa ağır zərər vurma – ümumi təhlükəli üsulla törədildikdə) maddəsi ilə təqsirli bilinərək barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilmiş Cəlilabad rayon sakini, 22 yaşlı Ceyhun Zərbəliyev özünə qəsd edib. O, parça ilə özünü təcridxananın dəmir barmaqlıqlarından asıb. Nəsimi rayon Polis İdarəsindən bildirilib ki, təqsirləndirilən şəxsin özünə qəsd etməsi şəxsi həyatı ilə əlaqəlidir.
İşgəncələrə Qarşı Azərbaycan Komitəsinin sədri Elçin Behbudov isə APA-ya açıqlamasında mərhumun işgəncəyə məruz qalması barədə məlumat aldığını söyləyib ... Ətraflı »
Kateqoriya: | Baxılıb: 1 | Tarix: 26.03.2010 | Reytinq: 0 | Şərhlər (0)
«  Mart 2010  »