Baş səhifə» 2010 » Yanvar » 19
Hadisə bu gün səhər baş verib
Bu gün səhər saat 06:45 radələrində Dəvəçi rayonunda intihar hadisəsi baş verib. Rayonun H.Cavid küçəsində yaşayan, 1986-cı il təvəllüdlü, subay, Şəhla Elman qızı Babayeva yaşadığı evin həyətindəki hamamda kəndirlə özünü asaraq intihar edib. Dəvəçi rayon Prokurorluğunun müstəntiqi Elmar İsmayılov bildirib ki, hadisənin hansı səbəbdən baş verdiyi məlum deyil. Hazırda Ş.Babayevanın ailə üzvləri dindirilir. Faktla bağlı AR Cinayət Məcəlləsinin 125-ci (özünü öldürmə həddinə çatdırma) maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb, araşdırma aparılır.//QayNar
Kateqoriya: | Baxılıb: 1 | Tarix: 19.01.2010 | Reytinq: 0 | Şərhlər (0)
Rusiyanın Azərbaycandakı səfiri Vladimir Doroxinin olduğu avtomobil Bakıda yol qəzasına uğrayıb. Nərimanov rayon Polis İdarəsindən Qaynar.info-ya verilən məlumata görə, bazar ertəsi səfir Doroxinin olduğu xüsusi nömrə nişanlı – SFR-00 41 nömrəli «Mercedes C klass» Fətəli xan Xoyski küçəsində «VAZ 2107» markalı avtomobillə toqquşub. Yol qəzası nəticəsində zərər çəkən olmayıb. Avtomaşınlara isə ziyan dəyib. Hazırda faktla bağlı araşdırma aparılır.//QayNar
Bakı Dövlət İqtisadiyyat və Humanitar kollecinin bir qrup müəllimi qəzetin əməkdaşlarına hədə-qorxu gəlib
Dünən Bakı Dövlət İqtisadiyyat və Humanitar kollecinin bir qrup müəllimi «Gündəlik Bakı» qəzetinin redaksiyasına hücum çəkib. Bu barədə Qaynar.info-ya qəzetdən məlumat verilib. Qəzetdə kollecin fəaliyyəti və direktor Bilman Vəliyevin neqativ əməlləri barədə yazılan məqalələrə etiraz edən müəllimlər bu yazılara son qoyulmasını və yazılarla bağlı təkzib verilməsini tələb ediblər. Təxminən 20-yə yaxın kollec üzvünü qəbul edən «Gündəlik Bakı» qəzetinin təsisçi və baş redaktoru Habil Vəliyev onların etirazlarını səmimi şəkildə dinləsə də, müəllimlərdən bəziləri səs tonlarını yüksəldərək qəzet işçilərini provakasiyaya cəlb etmək istəyiblər. Qarşı tərəfin fikirlərini dinləyən qəzetin baş redaktoru onlara Bilman Vəliyev haqqında yazılan məq ... Ətraflı »
Yanvarın 8-də Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Məhkəmədə Abşeron Rayon Polis Şöbəsinin sabiq rəisi Məmmədəli Əliyevin məhkəmə başlayıb.
Məhkəmə iclasına Kəraməy Əliyev sədrlik edir. Bugünkü iclasda prokuror ittiham aktını elan edib. İttiham aktına görə, Məmmədəli Əliyev Hacımurad Sadəddinov və Milli Təhlükəsizlik Nazirliyinin istintaq təcridxanasında növbə üzrə köməkçi işləmiş Faiq Mirzəyevlə cinayət əlaqəsinə girib. 1994-cü ilin sentyabrın 21-dən 22-nə keçən gecə təcridxanadan qaçmış Rəhim Qazıyevi, Əlikram Hümbətovu, Baba Nəzərlini və Arif Paşayevi Yasamal rayonu ərazisində qarşılayaraq onların Xırdalan qəsəbəsi ərazisində gizlənmələrini təmin edib.
«ƏLİYEVƏ QARŞI TERROR PLANI MOSKVADA HAZIRLANIB»
Prokurorun elan etdiyi ittiham aktında daha sonra göstərilir ki, Məmmədəli Əliyev 1994-1995-ci illərdə hakimiyyəti ələ keçirmək məqsədilə planl ... Ətraflı »
Yanvarın 18-də Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Məhkəmədə Astara rayonu, Ərçivan kənd sakini Mirzağa Nuriyevin məhkəməsi başa çatıb. Məhkəmə iclasına hakim Dadaş Imanov sədrlik edib. Keçmiş bələdiyə sədri külli miqdarda bələdiyyə vəsaitini mənimsəməkdə və vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə etməkdə təqsirləndirilirdi.
Məhkəmə yolu ilə müəyyən edilib ki, Mirzağa Nuriyev bələdiyyə sədri işlədiyi müddətdə Ərçivan kənd sakinlərinin torpaqlarını özbaşına satıb, kəndin daxili yolları üçün bələdiyyəyə ayrılmış pul vəsaitini mənimsəyib.
Lakin keçmiş bələdiyyə sədri məhkəmə prosesində verdiyi ifadədə özünü təqsirli bilməyib. O, ifadəsində göstərib ki, ötən il Baş Prokurorluq yanında Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən saxta ittihamlarla həbs edilib.
Məhkəmənin hökmü ilə keçmiş bələdiyyə sədri 8 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib ... Ətraflı »